[Nameplate] Fog/Mist ~ 46°F  
High: 56°F ~ Low: 45°F
Wednesday, May 4, 2016

Tiger Cubs, Cougars swimmers compete at Athenian invite

Tuesday, January 22, 2013

(Photo)
Greencastle junior Emily Wheeler competes in the 100-yard breaststroke at the 18th annual Athenian Invitational on Saturday. Wheeler finished the event in sixth place.
(Banner Graphic/GRANT WIEMAN) [Order this photo]
The Greencastle and North Putnam boys' and girls' swimming and diving teams competed at the 12-team Athenian Invitational on Saturday.

The Tiger Cubs had several strong performances, including wins in three events. The GHS boys finished fifth and the girls placed sixth.

North Putnam qualified a number of swimmers for event finals and placed 10th and 12th in the boys' and girls' meets, respectively.

GHS junior Nash Firebaugh was the Tiger Cubs' star of the day, getting wins in the 50 free (22.17 seconds) and 100 fly (52.03 seconds).

The boys also picked up a win in the 200 freestyle relay, with a team of Firebaugh, Nathan Gardner, Taylor Secrest and Elijah Brattain.

"Winning that relay was a major accomplishment for our team," GHS coach Kent Menzel said

The pool of competition was greater than the Tiger Cubs often face during the regular season, including teams from big schools like Terre Haute South, Franklin Central and Westfield.

Terre Haute South took first place in the boys' meet with 799 points, compared to Greencastle's 268 and North Putnam's 127.

Westfield High School won the girls' meet with a score of 768. GHS tallied 282.

"With 12 teams in the meet and several much larger schools represented, these are superb results," Menzel said.

Emily Wheeler paced the girls' team, placing sixth in the 100 breaststroke and eighth in the 200 individual Medley.

Wheeler also swam a leg in the fourth-place 200 medley relay team, along with Mallary Meyer, Amelia Smith and Corrie Romer.

For the young and relatively inexperienced North Putnam squad, the large meet was good preparation for the postseason, coach Tony Gray said.

"The Athenians were a good experience for the freshman," he said. "It game them a chance to experience a sectional-like meet.

"As a team we performed well -- we had 25 lifetime best swims -- but we could have performed better."

Making the finals for the Cougars were Elizabeth Alford (200 free), Dane Gray (200 IM and 100 back), Trevor Troyer (200 IM and 100 free), Nick Kaufman (50 free and one-meter diving), Cameron McPherson (one-meter diving) and Joe Lehr (500 free and 100 back).

Although the boys' team sent more athletes to the finals, the girls' team was more successful at its goals, Gray said.

"The girls outperformed the boys," Gray said, "But that is expected as the boys are swimming tired."

The NPHS teams have yet to taper down in their training, preparing for a restful and rejuvenating stretch before the postseason.

The two schools will both send their girls' teams to the Putnam County meet on Thursday, which will be held at Greencastle beginning at 6 p.m.

The boys' county meet is Thursday, Feb. 7 at North Putnam.



Results for the 18th Annual Athenian Invitational

Girls 200 Yard Medley Relay: 1, Westfield High School 'A' (Verbrugge, Emily SO, Vazquez Castineira, Maria JR, Ruggles, Carly SO, Bauer, Stephanie SR), 1:55.30. 2, Terre Haute South High School 'A' (Padget, Grace SR, Senseman, Katherine JR, Padget, Lillie SO, Senseman, Rachel SO), 1:57.10. 3, Westfield High School 'B' (Williams, Zoe FR, O'Connor, Emily JR, Moe, Erin SR, Papenhausen Fuster, Julia JR), 1:57.30. 4, Greencastle High School 'A' (Meyer, Mallary FR, Wheeler, Emily JR, Smith, Amelia FR, Romer, Corrie FR), 2:03.51. 5, Plainfield High School 'A' (Adair, Mallory FR, Hunter, Emily SO, VanWanzeele, Meghan SO, VanDeVoorde, Victoria SO), 2:04.00. 6, Franklin Central High School 'A' (Boor, Lexie , Mrozinski, Rachael , Frederick, Jailyn , Conner, Alexis ), 2:06.90. 7, Crawfordsville Athenians 'A' (Warner, Sarah SR, Priebe, Jessica FR, McDonald, Alex FR, Franke, Kaitlin SR), 2:07.10. 8, Brebeuf Jesuit 'A' (Cross, Lauren SO, Roudebush, Olivia SO, Kerr, Katherine JR, Marsan, Julia SR), 2:09.65. 9, Terre Haute South High School 'B' (Stelflug, Hannah SR, Kirsch, Abby FR, Schilling, Taylor JR, Ater, Hannah FR), 2:09.93. 10, McCutcheon High School 'A' (Gallagher, Clare SO, DePew, Erin SR, Smith, Alex SR, DeLong, Hanna SO), 2:11.50. 11, Westfield High School 'C' (McQuillen, Kelly SO, Beaudry, Arden JR, Bledsoe, Rachel SO, Chouinard, Rachel FR), 2:13.83. 12, Southmont 'A' (Ward, Ellen JR, Kinkead, Morgan JR, Wickholm, Nikki SO, Witherspoon, Lauren JR), 2:15.24. 13, North Montgomery High School 'A' (Odle, Lauren FR, Townsend, Kaitlin FR, Bohlander, Molly SR, Townsend, Kirstin FR), 2:17.27. 14, Crawfordsville Athenians 'B' (Stanley, Anna JR, Sells, Molly SR, Dixon, Katelyn FR, Servies, Emma JR), 2:19.33. 15, Greencastle High School 'B' (Custis, Rachel JR, Hansen, Beth Ann SO, Cassida, Sydney JR, Roberts, Jessica FR), 2:19.47. 16, Jeff 'A' (Harmon, Rachel SO, Mills, McKenzie SR, Sunkel, Scotlyn FR, Merrell, Grace SR), 2:22.64. 17, Plainfield High School 'B' (Michael, Kailah FR, Lynch, Alli SR, Hughes, Havanah JR, Lautenschlager, Jenna SO), 2:23.62. 18, Franklin Central High School 'B' (Garner, Natalie , Retherford, Krisha , Cheh, Amanda , Moffitt, Payton ), 2:25.61. 19, Brebeuf Jesuit 'B' (Brase, Grace FR, Recinto, Shivani FR, Webster, Maggie SO, Pahud, Janie FR), 2:27.44. 20, North Putnam High School 'A' (Wolf, Autumn JR, Roberts, Lyndsay SO, Muse, Rebecca JR, Livesay, Sierra JR), 2:34.80. 21, Southmont 'B' (Peters, Allison SO, Reed, Sadie SR, Waddell, Hannah SR, Monts, Brooke JR), 2:36.57. 22, McCutcheon High School 'B' (Baker, Kaylei SO, VanEtten, Victoria JR, Amstutz, Jadie FR, DeLong, Haleigh JR), 2:39.26. 23, McCutcheon High School 'C' (Hainje, Brooke SO, Cooper-German, Cecillia SR, Eads, Kearston JR, Schurman, Madi FR), 2:40.44. 24, North Montgomery High School 'B' (Thompson, Kira FR, Fidler, Meagan SR, Hudson, Shelby SO, Lough, Grace SO), 2:40.46. 25, Greencastle High School 'C' (Wood, Josie SR, Brattain, Hannah , Anderson, Caitlyn FR, Fauvergue, Madi FR), 2:46.16. 26, Terre Haute South High School 'C' (Cammack, Mallory SO, Payne, Lizzie SO, Vaughan, McKenzie JR, Grubba, Celia SO), 2:47.65. 27, Crawfordsville Athenians 'C' (Foster, Hannah SO, Sorensen, Elisabeth SR, Rogers, Sarah FR, French, Jordan ), 3:03.69. 28, Jeff 'B' (Diaz, Maria FR, Lear, Kelbi , Donahue, Jacqueline FR, Tully, Christina 7), 3:06.85.

Girls 200 Yard Freestyle:, Moe, Erin, WEFL, 2:00.22. 2, Smith, Patience, MCCUT, 2:04.22. 3, Mallon, Ellie, Bjps, 2:06.87. 4, O'Connor, Emily, WEFL, 2:07.00. 5, Underhill, Allison, WEFL, 2:09.05. 6, Gallagher, Clare, MCCUT, 2:10.47. 7, Whicker, Victoria, Quakers, 2:10.49. 8, Smith, Alex, MCCUT, 2:13.79. 9, Marsan, Julia, Bjps, 2:14.82. 10, Smith, Leah, Fchs, 2:16.05. (B - Final) 11, Ater, Hannah, Braves, 2:16.66. 12, Garner, Natalie, Fchs, 2:17.44. 13, Naaman, Natalie, Quakers, 2:19.41. 14, Alford, Elizabeth, Nphs Cougars, 2:20.76. 15, Lewis, Marissa, Crawfordsville, 2:22.77. 16, VanWanzeele, Meghan, Quakers, 2:23.53. 17, Merrell, Erin, Jeff, 2:23.68. 18, Matthies, Hannah, Fchs, 2:25.61. 19, Gomez, Rosio, GCAS, 2:26.70. 20, Merrell, Grace, Jeff, 2:27.13.

Girls 200 Yard IM: 1, Verbrugge, Emily, WEFL, 2:08.97!. 2, Butts, Anneliese, MCCUT, 2:16.19. 3, Ingram, Carin, WEFL, 2:16.30. 4, Gillum, Jackie, Bjps, 2:20.60. 5, Wilkins, Kelly, MCCUT, 2:24.08. 6, Ruggles, Carly, WEFL, 2:24.48. 7, Wheeler, Emily, GCAS, 2:33.70. 8, Lautenschlager, Hannah, Quakers, 2:34.09. 9, Odle, Lauren, Chargers, 2:35.43. --, Boor, Lexie, Fchs, NS. (B - Final) 11, Priebe, Jessica, Crawfordsville, 2:29.64. 12, McDonald, Alex, Crawfordsville, 2:34.93. 13, Kirsch, Abby, Braves, 2:35.91. 14, Huse, Mikayla, Fchs, 2:36.04. 15, Knop, Shelby, Bjps, 2:36.87. 16, Padget, Lillie, Braves, 2:37.43. 17, DePew, Erin, MCCUT, 2:38.67. 18, Mills, McKenzie, Jeff, 2:43.62. 19, Servies, Emma, Crawfordsville, 2:45.10. --, Retherford, Krisha, Fchs, NS.

Girls 50 Yard Freestyle:1, Auckley, Danielle, MCCUT, 25.12. 2, Senseman, Katherine, Braves, 25.53. 3, Bauer, Stephanie, WEFL, 26.10. 4, Carney, Caitlyn, Bjps, 26.15. 5, VanDeVoorde, Victoria, Quakers, 26.20. 6, Papenhausen Fuster, Julia, WEFL, 26.47. 7, Shuck, Sarah, Bjps, 26.80. 8, Smith, Amelia, GCAS, 26.93. 9, Franke, Kaitlin, Crawfordsville, 27.19. 10, Conner, Alexis, Fchs, 27.81. (B - Final) 11, Dillon, Ashton, Braves, 27.23. 12, Fiallo, Frannie Jo, Bjps, 27.26. 13, Wolendowski, Rylee, MCCUT, 27.37. 14, Romer, Corrie, GCAS, 27.49. 15, Stelflug, Hannah, Braves, 27.87. 16, DeLong, Hanna, MCCUT, 28.36. 17, McCann, Lexi, Fchs, 28.56. 18, Richards, Kelsey, SMT, 29.27. 19, Custis, Rachel, GCAS, 29.57. 20, Reno, Romie, Fchs, 29.76.

Girls 100 Yard Butterfly: 1, Padget, Grace, Braves, 1:00.15. 2, Butts, Anneliese, MCCUT, 1:00.84. 3, Ruggles, Carly, WEFL, 1:02.00. 4, Gillum, Jackie, Bjps, 1:04.64. 5, Wilkins, Kelly, MCCUT, 1:05.06. 6, Williams, Zoe, WEFL, 1:05.11. 7, Senseman, Rachel, Braves, 1:06.78. 8, Papenhausen Fuster, Julia, WEFL, 1:08.29. 9, Meyer, Mallary, GCAS, 1:11.35. 10, McDonald, Alex, Crawfordsville, 1:11.63. (B - Final) 11, Padget, Lillie, Braves, 1:10.74. 12, Huse, Mikayla, Fchs, 1:10.75. 13, Gomez, Rosio, GCAS, 1:12.59. 14, VanWanzeele, Meghan, Quakers, 1:13.23. 15, Lewis, Marissa, Crawfordsville, 1:15.08. 16, Hughes, Havanah, Quakers, 1:15.72. 17, Kerr, Katherine, Bjps, 1:16.30. 18, Bledsoe, Rachel, WEFL, 1:16.49. 19, Roudebush, Olivia, Bjps, 1:16.78. 20, Servies, Emma, Crawfordsville, 1:20.00.

Girls 100 Yard Freestyle: 1, Auckley, Danielle, MCCUT, 55.92. 2, Carney, Caitlyn, Bjps, 56.77. 3, Bauer, Stephanie, WEFL, 56.78. 4, Vazquez Castineira, Maria, WEFL, 57.61. 5, Lautenschlager, Hannah, Quakers, 59.42. 6, Franke, Kaitlin, Crawfordsville, 59.98. 7, Fiallo, Frannie Jo, Bjps, 1:00.14. 8, Hunter, Emily, Quakers, 1:00.34. 9, Sunkel, Scotlyn, Jeff, 1:00.50. 10, Shuck, Sarah, Bjps, 1:01.04. (B - Final) 11, Steele, Madeline, WEFL, 59.95. 12, Smith, Amelia, GCAS, 1:00.26. 13, Stelflug, Hannah, Braves, 1:01.06. 14, DeLong, Hanna, MCCUT, 1:01.61. 15, Conner, Alexis, Fchs, 1:01.82. 16, Romer, Corrie, GCAS, 1:02.18. 17, Wolendowski, Rylee, MCCUT, 1:02.52. 18, Warner, Sarah, Crawfordsville, 1:03.77. 19, Cox, Kaelynn, GCAS, 1:03.96. 20, Kreag, Anna, WEFL, 1:04.38.

Girls 500 Yard Freestyle: 1, Moe, Erin, WEFL, 5:10.21. 2, Adair, Mallory, Quakers, 5:24.17. 3, Smith, Patience, MCCUT, 5:25.84. 4, Dillon, Ashton, Braves, 5:32.92. 5, Senseman, Rachel, Braves, 5:42.62. 6, Smith, Alex, MCCUT, 5:48.59. 7, Mrozinski, Rachael, Fchs, 5:48.76. 8, Bledsoe, Rachel, WEFL, 5:49.49. 9, Mallon, Ellie, Bjps, 5:49.76. 10, Whicker, Victoria, Quakers, 5:59.11. 11, Smith, Leah, Fchs, 5:59.65. 12, Lautenschlager, Jenna, Quakers, 6:07.55. 13, Cross, Lauren, Bjps, 6:12.17. 14, Garner, Natalie, Fchs, 6:14.91. 15, Kreag, Anna, WEFL, 6:15.89. 16, Ater, Hannah, Braves, 6:17.95. 17, Marsan, Julia, Bjps, 6:20.62. 18, Merrell, Grace, Jeff, 6:23.65. 19, Merrell, Erin, Jeff, 6:27.80. 20, Townsend, Kaitlin, Chargers, 6:28.84. 21, Zentz, Sarah, WEFL, 6:28.97. 22, Bohlander, Molly, Chargers, 6:29.22. 23, Evans, Payton, Crawfordsville, 6:48.14. 24, DeLong, Haleigh, MCCUT, 6:48.26. 25, Simpson, Shannon, SMT, 6:48.62. 26, Moore, Rebecca, GCAS, 6:51.85. 27, Doyle, Brittany, SMT, 7:00.17. 28, Sells, Molly, Crawfordsville, 7:02.62. 29, Mason, Kaitlynne, GCAS, 7:28.69. 30, Schurman, Madi, MCCUT, 7:28.74. 31, Foster, Hannah, Crawfordsville, 7:38.10. 32, Truby, Alex, Braves, 7:38.22. 33, Brown, Elizabeth, Chargers, 7:50.61. 34, Wolf, Autumn, Nphs Cougars, 7:55.15. 35, Buchanan, Rorie, Nphs Cougars, 9:38.88. --, Brush, Libby, GCAS, NS.

Girls 200 Yard Freestyle Relay: 1, Westfield High School 'A' (Bauer, Stephanie SR, Papenhausen Fuster, Julia JR, O'Connor, Emily JR, Ingram, Carin JR), 1:43.35. 2, McCutcheon High School 'A' (Wilkins, Kelly SR, Butts, Anneliese JR, Smith, Patience SR, Auckley, Danielle SO), 1:43.38. 3, Terre Haute South High School 'A' (Senseman, Katherine JR, Padget, Grace SR, Dillon, Ashton SO, Senseman, Rachel SO), 1:45.85. 4, Brebeuf Jesuit 'A' (Shuck, Sarah SR, Fiallo, Frannie Jo JR, Gillum, Jackie JR, Carney, Caitlyn JR), 1:46.61. 5, Plainfield High School 'A' (Hunter, Emily SO, Lautenschlager, Hannah FR, Whicker, Victoria JR, VanDeVoorde, Victoria SO), 1:50.67. 6, Greencastle High School 'A' (Meyer, Mallary FR, Romer, Corrie FR, Cox, Kaelynn SR, Smith, Amelia FR), 1:50.94. 7, Westfield High School 'B' (McQuillen, Kelly SO, Underhill, Allison JR, Steele, Madeline FR, Ruggles, Carly SO), 1:51.96. 8, Brebeuf Jesuit 'B' (Mallon, Ellie JR, Marsan, Julia SR, Knop, Shelby SO, Pahud, Janie FR), 1:54.51. 9, McCutcheon High School 'B' (Wolendowski, Rylee SO, DePew, Erin SR, DeLong, Hanna SO, Gallagher, Clare SO), 1:55.47. 10, Crawfordsville Athenians 'A' (McDonald, Alex FR, Warner, Sarah SR, Priebe, Jessica FR, Franke, Kaitlin SR), 1:55.87. 11, Franklin Central High School 'A' (McCann, Lexi , Huse, Mikayla , Matthies, Hannah , Smith, Leah ), 1:57.96. 12, Terre Haute South High School 'B' (Ater, Hannah FR, Kirsch, Abby FR, Davis, Tori FR, Payne, Lizzie SO), 1:59.88. 13, Jeff 'A' (Mills, McKenzie SR, Tovar, Stephanie SR, Merrell, Erin SR, Sunkel, Scotlyn FR), 2:01.21. 14, Southmont 'A' (Kinkead, Morgan JR, Ward, Ellen JR, Simpson, Shannon JR, Richards, Kelsey SR), 2:01.44. 14, Westfield High School 'C' (Chouinard, Rachel FR, Kreag, Anna FR, Beaudry, Arden JR, Zentz, Sarah FR), 2:01.44. 16, Greencastle High School 'B' (Roberts, Jessica FR, Stevens, Kristen SO, Gomez, Rosio JR, Moore, Rebecca SO), 2:02.23. 17, Crawfordsville Athenians 'B' (Evans, Payton JR, Stanley, Anna JR, Lewis, Marissa JR, Servies, Emma JR), 2:04.64. 18, North Putnam High School 'A' (Muse, Rebecca JR, Moore, Alexandra SO, Livesay, Sierra JR, Alford, Elizabeth SO), 2:05.76. 19, Franklin Central High School 'B' (Reno, Romie , Moffitt, Payton , Mellentine, Katie , Daniels, McKinzie ), 2:07.77. 20, Franklin Central High School 'C' (Cheh, Amanda , Peeler, Haley , Kelley, Kiley , Retherford, Krisha ), 2:14.46. 21, North Montgomery High School 'A' (Fidler, Meagan SR, Bryant, Erica SR, Brown, Elizabeth SO, Margroff, Chelsea FR), 2:14.61. 22, Terre Haute South High School 'C' (Grubba, Celia SO, Krock, Sara SO, Truby, Alex FR, Cammack, Mallory SO), 2:16.08. 23, Southmont 'B' (Doyle, Brittany SR, Monts, Brooke JR, Waddell, Hannah SR, Edwards, Christa SO), 2:17.28. 24, Jeff 'B' (Donahue, Jacqueline FR, Tully, Christina 7, Harmon, Rachel SO, Staggs, Carrie SR), 2:21.44. 25, McCutcheon High School 'C' (Amstutz, Jadie FR, VanEtten, Victoria JR, Cooper-German, Cecillia SR, Hainje, Brooke SO), 2:22.87. 26, Greencastle High School 'C' (Fauvergue, Madi FR, Anderson, Caitlyn FR, Brattain, Hannah , Wood, Josie SR), 2:23.54. 27, Crawfordsville Athenians 'C' (Carlton, Cherokee FR, Dixon, Katelyn FR, Rogers, Sarah FR, Sells, Molly SR), 2:34.65.

Girls 100 Yard Backstroke: 1, Padget, Grace, Braves, 59.86. 2, Ingram, Carin, WEFL, 59.90. 3, Williams, Zoe, WEFL, 1:00.83. 4, Senseman, Katherine, Braves, 1:01.95. 5, McCann, Lexi, Fchs, 1:07.32. 6, Cross, Lauren, Bjps, 1:07.69. 7, Adair, Mallory, Quakers, 1:08.75. 8, Meyer, Mallary, GCAS, 1:09.92. 9, Custis, Rachel, GCAS, 1:10.42. --, Boor, Lexie, Fchs, NS. (B - Final) 11, Underhill, Allison, WEFL, 1:08.95. 12, Odle, Lauren, Chargers, 1:12.26. 13, McQuillen, Kelly, WEFL, 1:13.20. 14, Warner, Sarah, Crawfordsville, 1:13.46. 15, Stanley, Anna, Crawfordsville, 1:14.09. 16, Cassida, Sydney, GCAS, 1:15.19. 17, Daniels, McKinzie, Fchs, 1:18.31. 18, Kerr, Katherine, Bjps, 1:19.57. 19, Davis, Tori, Braves, 1:21.10. 20, Krock, Sara, Braves, 1:21.73.

Girls 100 Yard Breaststroke: 1, Verbrugge, Emily, WEFL, 1:07.13. 2, O'Connor, Emily, WEFL, 1:13.04. 3, Vazquez Castineira, Maria, WEFL, 1:14.28. 4, Hunter, Emily, Quakers, 1:15.37. 5, Mrozinski, Rachael, Fchs, 1:15.90. 6, Wheeler, Emily, GCAS, 1:16.45. 7, Gallagher, Clare, MCCUT, 1:16.92. 8, DePew, Erin, MCCUT, 1:17.14. 9, Knop, Shelby, Bjps, 1:20.17. 10, Roudebush, Olivia, Bjps, 1:21.11. (B - Final) 11, Steele, Madeline, WEFL, 1:19.16. 12, Kirsch, Abby, Braves, 1:19.45. 13, Kinkead, Morgan, SMT, 1:20.40. 14, Mills, McKenzie, Jeff, 1:23.05. 15, Hansen, Beth Ann, GCAS, 1:23.80. 16, Sells, Molly, Crawfordsville, 1:26.00. 17, Lynch, Alli, Quakers, 1:26.11. 18, Evans, Payton, Crawfordsville, 1:26.86. 19, Vaughan, McKenzie, Braves, 1:27.91. --, Retherford, Krisha, Fchs, NS.

Girls 400 Yard Freestyle Relay: 1, Westfield High School 'A' (Moe, Erin SR, Williams, Zoe FR, Ingram, Carin JR, Verbrugge, Emily SO), 3:44.25. 2, McCutcheon High School 'A' (Wilkins, Kelly SR, Butts, Anneliese JR, Smith, Patience SR, Auckley, Danielle SO), 3:50.04. 3, Brebeuf Jesuit 'A' (Fiallo, Frannie Jo JR, Gillum, Jackie JR, Carney, Caitlyn JR, Shuck, Sarah SR), 3:54.58. 4, Plainfield High School 'A' (VanDeVoorde, Victoria SO, Lautenschlager, Hannah FR, Adair, Mallory FR, Whicker, Victoria JR), 4:00.42. 5, Westfield High School 'B' (Vazquez Castineira, Maria JR, Bledsoe, Rachel SO, Underhill, Allison JR, Steele, Madeline FR), 4:03.10. 6, Terre Haute South High School 'A' (Dillon, Ashton SO, Stelflug, Hannah SR, Schilling, Taylor JR, Padget, Lillie SO), 4:10.10. 7, Greencastle High School 'A' (Cox, Kaelynn SR, Custis, Rachel JR, Gomez, Rosio JR, Wheeler, Emily JR), 4:18.05. 8, Brebeuf Jesuit 'B' (Mallon, Ellie JR, Cross, Lauren SO, Knop, Shelby SO, Roudebush, Olivia SO), 4:18.71. 9, Franklin Central High School 'B' (Frederick, Jailyn , Huse, Mikayla , Mrozinski, Rachael , Matthies, Hannah ), 4:22.74. 10, Plainfield High School 'B' (Lautenschlager, Jenna SO, VanWanzeele, Meghan SO, Lynch, Alli SR, Naaman, Natalie FR), 4:23.22. 11, Southmont 'A' (Witherspoon, Lauren JR, Wickholm, Nikki SO, Simpson, Shannon JR, Richards, Kelsey SR), 4:27.53. 12, Jeff 'A' (Merrell, Erin SR, Tovar, Stephanie SR, Merrell, Grace SR, Sunkel, Scotlyn FR), 4:29.77. 13, Westfield High School 'C' (Zentz, Sarah FR, Kreag, Anna FR, Beaudry, Arden JR, Chouinard, Rachel FR), 4:32.71. 14, McCutcheon High School 'B' (Wolendowski, Rylee SO, Smith, Alex SR, DeLong, Haleigh JR, Baker, Kaylei SO), 4:35.03. 15, Franklin Central High School 'C' (Reno, Romie , Mellentine, Katie , Garner, Natalie , Daniels, McKinzie ), 4:41.43. 16, Greencastle High School 'B' (Stevens, Kristen SO, Hansen, Beth Ann SO, Cassida, Sydney JR, Moore, Rebecca SO), 4:47.90. 17, Terre Haute South High School 'B' (Davis, Tori FR, Krock, Sara SO, Truby, Alex FR, Vaughan, McKenzie JR), 4:55.50. 18, North Montgomery High School 'B' (Brown, Elizabeth SO, Hudson, Shelby SO, Margroff, Chelsea FR, Lough, Grace SO), 4:57.43. 19, Southmont 'B' (Reed, Sadie SR, Doyle, Brittany SR, Waddell, Hannah SR, Edwards, Christa SO), 5:03.01. 20, North Putnam High School 'A' (Alford, Elizabeth SO, Frieje, Samantha FR, Wolf, Autumn JR, Roberts, Lyndsay SO), 5:16.55. 21, McCutcheon High School 'C' (Cooper-German, Cecillia SR, Eads, Kearston JR, Schurman, Madi FR, VanEtten, Victoria JR), 5:34.68. 22, Jeff 'B' (Staggs, Carrie SR, Tully, Christina 7, Harmon, Rachel SO, Lear, Kelbi ), 5:49.25. 23, Crawfordsville Athenians 'A' (Carlton, Cherokee FR, Sorensen, Elisabeth SR, Foster, Hannah SO, Lewis, Marissa JR), 6:13.68. --, North Montgomery High School 'A' (Bohlander, Molly SR, Townsend, Kaitlin FR, Townsend, Kirstin FR, Odle, Lauren FR), DQ. --, Franklin Central High School 'A' (Boor, Lexie , McCann, Lexi , Conner, Alexis , Smith, Leah ), NS.

Girls' Team Rankings - Final

1, Westfield High School, 768. 2, McCutcheon High School, 460. 3, Brebeuf Jesuit, 423. 4, Terre Haute South High School, 403. 5, Plainfield High School, 386. 6, Greencastle High School, 282. 7, Franklin Central High School, 255. 8, Crawfordsville Athenians, 217. 9, Jeff, 105. 10, North Montgomery High School, 77. 11, Southmont, 68. 12, North Putnam High School, 17.



Boys 200 Yard Medley Relay: 1, Terre Haute South High School 'A' (Mitchell, Dalton SO, Bray, Chandler FR, McCord, Collin SR, Wilhelm, Christian JR), 1:41.29. 2, Plainfield High School 'A' (Allen, Nick SR, Pawlowski, James SO, Tice, Chris SR, Rhodes, Dakota JR), 1:44.10. 3, Westfield High School 'A' (Niederberger, Joey SO, Bledsoe, Nathaniel SO, Stelts, Ethan SR, Day, Dan SR), 1:46.33. 4, Brebeuf Jesuit 'A' (Wurster, Mike JR, Howe, Cameron JR, Lamberjack, Ben JR, Ellison, Jeremy SR), 1:46.79. 5, Franklin Central High School 'A' (Arentzen, Tyler , Rushton, Jared , Cary, Cameron , Steckbeck, Peter ), 1:47.04. 6, Greencastle High School 'A' (Gardner, Nathan JR, Secrest, Taylor SO, Firebaugh, Nash JR, Brattain, Elijah SO), 1:47.08. 7, Terre Haute South High School 'B' (Ford, Josh JR, Sturgess, Lucas SO, McCord, Connor SO, Peoples, Luke SR), 1:49.36. 8, North Montgomery High School 'A' (Barton, Javan SO, Spencer, Luke SO, Maxwell, Nick SO, Riley, Jon SO), 1:50.09. 9, North Putnam High School 'A' (Lehr, Joe SR, Gray, Dane JR, Troyer, Trevor JR, Kaufman, Nick JR), 1:52.44. 10, Terre Haute South High School 'C' (Carrithers, Tristen SO, Crowell, Michael SO, Allen, Ben SO, Cammack, Will FR), 1:52.46. 11, Crawfordsville Athenians 'A' (Ridge, Keith SR, Fairfield, Thomas FR, Thompson, Andrew JR, Ehrlich, Jack SR), 1:53.44. 12, Jeff 'A' (Casey, Conlon SR, Freeman, Noah JR, Jones, Brock JR, Dellinger, Ryan JR), 1:54.29. 13, Westfield High School 'B' (Kurek, Adam FR, Patrick, Davis SO, Kurek, Martin SR, Murray, Cameron SO), 1:55.92. 14, Franklin Central High School 'B' (Day, Josh , Bishop, Drew , Flynn, Patrick , Wirey, Matthew ), 1:58.29. 15, Greencastle High School 'B' (Mangrum, Brant JR, Hudson, Bryce SR, Kessler, Jacob FR, Harms, Isaac JR), 2:01.82. 16, Franklin Central High School 'C' (Retherford, Blake , Dowell, Matthew , Hale, Ian , McElyea, Kyle ), 2:02.26. 17, Brebeuf Jesuit 'B' (Davis, Harrison FR, Barney, Graham SR, Ellison, Jeff FR, Decker, Robbie JR), 2:03.78. 18, North Putnam High School 'B' (Allen, Bailey FR, Hinners, Sean JR, Rogers, Andy FR, Creamean, Jonah FR), 2:06.70. 19, Plainfield High School 'B' (Aragon, Zach SO, Bridge, Max FR, Grider, Noah FR, Bridge, Luke SO), 2:08.06. 20, Greencastle High School 'C' (Johnson, Mitchell SO, Watson, Brayden SO, Briones, Alex SO, Secrest, Zach SO), 2:09.14. 21, Jeff 'B' (Cox, Tyler FR, Annati, Tristen , Hilgiedick, Sam SO, Milajl, Brian SR), 2:10.45. 22, McCutcheon High School 'A' (Drinkut, Dylan FR, Aubuchon, Joeseph FR, Caldwell, Parker , Neal, Mason SO), 2:14.46. 23, Westfield High School 'C' (Hansen, Will FR, DeNardo, Tommy JR, Reynolds, Jakob FR, Lutz, Kory FR), 2:15.05. 24, Jeff 'C' (Watkins, Ben SO, Isabell, Gage FR, Watkins, Michael FR, Trinh, Alan SO), 2:18.36. 25, North Montgomery High School 'B' (Summers, Jacob SO, Switzer, Justin JR, Earl, Austin SR, Copeland, Matt JR), 2:19.66. --, McCutcheon High School 'B' (Bolduc, Conner SO, VerPorter, Chris SR, Scott, Daniel SO, Easton, Evan SO), DQ.

Boys 200 Yard Freestyle: 1, Oleson, Eric, WEFL, 1:46.87. 2, Ellison, Jeremy, Bjps, 1:47.32. 3, Wilhelm, Christian, Braves, 1:47.61. 4, Stelts, Ethan, WEFL, 1:56.13. 5, Crampton, Zack, Jeff, 1:56.20. 6, Kurek, Martin, WEFL, 1:57.99. 7, Dalina, Ildanne, Braves, 1:58.10. 8, Brown, Tanner, MCCUT, 2:02.41. 9, Ramsey, Rocky, Fchs, 2:03.08. 10, Cammack, Will, Braves, 2:04.01. (B - Final) 11, Brattain, Elijah, GCAS, 1:58.24. 12, Carrithers, Tristen, Braves, 2:02.86. 13, Mongell, Daniel, Quakers, 2:04.86. 14, Steckbeck, Peter, Fchs, 2:05.11. 15, Lutz, Kory, WEFL, 2:05.46. 16, Wirey, Matthew, Fchs, 2:05.52. 17, States, Christian, Quakers, 2:06.73. 18, Asbell, Alex, GCAS, 2:06.82. 19, Ehrlich, Jack, Crawfordsville, 2:07.07. 20, Trinh, Alan, Jeff, 2:10.42.

Boys 200 Yard IM: 1, Bledsoe, Nathaniel, WEFL, 1:57.58. 2, Mitchell, Dalton, Braves, 2:01.60. 3, Arentzen, Tyler, Fchs, 2:03.52. 4, Ford, Josh, Braves, 2:04.06. 5, Rhodes, Dakota, Quakers, 2:09.46. 6, Spencer, Luke, Chargers, 2:10.21. 7, Casey, Conlon, Jeff, 2:10.75. 8, Howe, Cameron, Bjps, 2:12.75. 9, Saunders, Micah, MCCUT, 2:13.16. --, Niederberger, Joey, WEFL, DQ. (B - Final) 11, Gerling, Spencer, Fchs, 2:10.02. 12, Allen, Ben, Braves, 2:13.53. 13, Rushton, Jared, Fchs, 2:14.13. 14, Gray, Dane, Nphs Cougars, 2:14.90. 15, Lamberjack, Ben, Bjps, 2:18.67. 16, Crowell, Michael, Braves, 2:19.81. 17, Harms, Isaac, GCAS, 2:28.06. 18, Troyer, Trevor, Nphs Cougars, 2:28.15. 19, Evans, Westin, Crawfordsville, 2:37.81. --, Day, Josh, Fchs, DQ.

Boys 50 Yard Freestyle: 1, Firebaugh, Nash, GCAS, 22.22. 2, Tice, Chris, Quakers, 22.84. 3, McCord, Collin, Braves, 23.58. 4, Kenney, Tab, WEFL, 23.85. 5, Mark, Jonathan, Fchs, 23.93. 6, Peoples, Luke, Braves, 23.98. 7, Barton, Javan, Chargers, 24.00. 8, Dowell, Collin, Braves, 24.15. 9, King, George, Fchs, 24.23. 10, Pawlowski, James, Quakers, 24.34. (B - Final) 11, Riley, Jacob, Braves, 24.19. 12, Kaufman, Nick, Nphs Cougars, 24.63. 13, Murray, Cameron, WEFL, 24.75. 14, Ellison, Jeff, Bjps, 24.77. 15, Snedden, Michael, Jeff, 25.34. 16, McElyea, Kyle, Fchs, 25.53. 17, Secrest, Taylor, GCAS, 25.68. 18, Fairfield, Thomas, Crawfordsville, 25.93. 19, Lux, Aaron, Quakers, 26.09. 20, Kessler, Jacob, GCAS, 26.21.

Boys 100 Yard Butterfly: 1, Firebaugh, Nash, GCAS, 52.03. 2, Bledsoe, Nathaniel, WEFL, 53.84. 3, Tice, Chris, Quakers, 54.04. 4, Cary, Cameron, Fchs, 56.95. 5, McCord, Collin, Braves, 57.04. 6, McCord, Connor, Braves, 57.79. 7, Zamora, Omar, MCCUT, 58.17. 8, Mark, Jonathan, Fchs, 58.30. 9, Thompson, Andrew, Crawfordsville, 58.89. 10, Crampton, Zack, Jeff, 59.40. (B - Final) 11, Lamberjack, Ben, Bjps, 58.78. 12, Kurek, Martin, WEFL, 59.22. 13, Gardner, Nathan, GCAS, 1:00.33. 14, Sturgess, Lucas, Braves, 1:03.15. 15, Ehrlich, Jack, Crawfordsville, 1:04.45. 16, Wilson, Jonathon, Braves, 1:05.67. 17, Riley, Jon, Chargers, 1:06.24. 18, Freeman, Noah, Jeff, 1:07.12. 19, Maxwell, Nick, Chargers, 1:11.57. --, Kurek, Adam, WEFL, DQ.

Boys 100 Yard Freestyle: 1, Allen, Nick, Quakers, 48.77. 2, Mitchell, Dalton, Braves, 49.48. 3, Brattain, Elijah, GCAS, 51.69. 4, Zamora, Omar, MCCUT, 52.94. 5, King, George, Fchs, 53.18. 6, Dowell, Collin, Braves, 53.52. 7, Wurster, Mike, Bjps, 53.55. 8, Day, Dan, WEFL, 53.79. 9, Kenney, Tab, WEFL, 53.91. 10, Dalina, Ildanne, Braves, 53.95. (B - Final) 11, Riley, Jacob, Braves, 54.10. 12, Griggs, Jeremy, Jeff, 54.16. 13, Mongell, Daniel, Quakers, 54.27. 14, Ellison, Jeff, Bjps, 55.06. 15, Murray, Cameron, WEFL, 55.13. 16, Bishop, Drew, Fchs, 56.36. 17, Snedden, Michael, Jeff, 56.63. 18, Troyer, Trevor, Nphs Cougars, 56.86. 19, Annati, Tristen, Jeff, 58.40. 20, Bridge, Luke, Quakers, 1:00.72.

Boys 500 Yard Freestyle: 1, Oleson, Eric, WEFL, 4:45.28. 2, Wilhelm, Christian, Braves, 5:01.86. 3, Ellison, Jeremy, Bjps, 5:03.05. 4, Ford, Josh, Braves, 5:07.15. 5, Saunders, Micah, MCCUT, 5:12.00. 6, McCord, Connor, Braves, 5:23.77. 7, Ramsey, Rocky, Fchs, 5:25.29. 8, Steckbeck, Peter, Fchs, 5:29.44. 9, Ridge, Keith, Crawfordsville, 5:29.96. 10, Wirey, Matthew, Fchs, 5:31.68. 11, Cammack, Will, Braves, 5:32.51. 12, Lutz, Kory, WEFL, 5:37.87. 13, Dellinger, Ryan, Jeff, 5:42.37. 14, Flynn, Patrick, Fchs, 5:42.48. 15, States, Christian, Quakers, 5:44.25. 16, Duncan, Caleb, MCCUT, 5:45.54. 17, Decker, Robbie, Bjps, 5:45.74. 18, Harms, Isaac, GCAS, 5:47.96. 19, Lehr, Joe, Nphs Cougars, 5:49.79. 20, Copeland, Matt, Chargers, 5:52.31. 21, Riley, Jon, Chargers, 5:53.43. 22, Bridge, Max, Quakers, 5:55.49. 23, Trinh, Alan, Jeff, 5:57.02. 24, Asbell, Alex, GCAS, 5:59.16. 25, Wagner, Joe, Jeff, 6:05.46. 26, Briones, Alex, GCAS, 6:13.92. 27, Reynolds, Jakob, WEFL, 6:24.94. 28, Bolduc, Conner, MCCUT, 7:02.52. 29, Noble, Michael, Nphs Cougars, 7:39.35. 30, Thorp, Josh, MCCUT, 7:59.41. --, Drudge, Xavier, WEFL, NS.

Boys 200 Yard Freestyle Relay: 1, Greencastle High School 'A' (Gardner, Nathan JR, Secrest, Taylor SO, Brattain, Elijah SO, Firebaugh, Nash JR), 1:33.69. 2, Westfield High School 'A' (Kenney, Tab FR, Day, Dan SR, Oleson, Eric JR, Stelts, Ethan SR), 1:34.23. 3, Terre Haute South High School 'A' (Peoples, Luke SR, Dowell, Collin SO, Dalina, Ildanne JR, Riley, Jacob FR), 1:38.20. 4, Franklin Central High School 'A' (Day, Josh , Gerling, Spencer , King, George , Mark, Jonathan ), 1:38.64. 5, McCutcheon High School 'A' (Duncan, Caleb SO, Brown, Tanner SR, Zamora, Omar SR, Saunders, Micah SR), 1:40.07. 6, North Montgomery High School 'A' (Barton, Javan SO, Riley, Jon SO, Maxwell, Nick SO, Spencer, Luke SO), 1:41.44. 7, North Putnam High School 'A' (Troyer, Trevor JR, Gray, Dane JR, Creamean, Jonah FR, Kaufman, Nick JR), 1:41.72. 8, Franklin Central High School 'B' (McElyea, Kyle , Rushton, Jared , Ramsey, Rocky , Retherford, Blake ), 1:41.73. 9, Terre Haute South High School 'B' (Cammack, Will FR, Carrithers, Tristen SO, Crowell, Michael SO, McCord, Connor SO), 1:41.99. 10, Jeff 'A' (Griggs, Jeremy FR, Snedden, Michael SR, Crampton, Zack FR, Freeman, Noah JR), 1:42.58. 11, Plainfield High School 'A' (Mongell, Daniel FR, Bridge, Luke SO, States, Christian FR, Lux, Aaron SO), 1:43.54. 12, Westfield High School 'B' (Reynolds, Jakob FR, Kurek, Martin SR, Niederberger, Joey SO, Murray, Cameron SO), 1:44.00. 13, Greencastle High School 'B' (Mangrum, Brant JR, Watson, Brayden SO, Ummel, Jason SO, Asbell, Alex SR), 1:47.05. 14, Jeff 'B' (Wagner, Joe SR, Watkins, Michael FR, Jones, Brock JR, Dellinger, Ryan JR), 1:47.95. 15, Terre Haute South High School 'C' (Wilson, Jonathon FR, Conatser, Jaden FR, Sakbun, Brandon FR, Biddle, Brent FR), 1:51.91. 16, North Montgomery High School 'B' (Mitchell, Brian FR, Switzer, Justin JR, Earl, Austin SR, Copeland, Matt JR), 1:52.35. 17, Plainfield High School 'B' (Adams, Brayton SO, Grider, Noah FR, Cochran, Nicholas FR, Aragon, Zach SO), 1:53.31. 18, Crawfordsville Athenians 'A' (Ehrlich, Jack SR, Thompson, Andrew JR, Fairfield, Thomas FR, Biggs, Noah FR), 1:54.53. 19, Franklin Central High School 'C' (Hutchison, Matthew , Robson, Charles , Hand, Anthony , Hale, Ian ), 1:55.55. 20, McCutcheon High School 'B' (Aubuchon, Joeseph FR, Scott, Daniel SO, Neal, Mason SO, Thorp, Josh JR), 2:02.46. 21, North Putnam High School 'B' (Brown, Darion FR, Ballard, Nicolas SO, McPherson, Cameron FR, Allen, Bailey FR), 2:02.47. 22, Greencastle High School 'C' (Secrest, Zach SO, Dunbar, Elliott JR, Lewis, Levi SO, Johnson, Mitchell SO), 2:07.54. --, Brebeuf Jesuit 'A' (Barney, Graham SR, Davis, Harrison FR, Ellison, Jeff FR, Decker, Robbie JR), DQ.

Boys 100 Yard Backstroke: 1, Bray, Chandler, Braves, 54.48. 2, Allen, Nick, Quakers, 54.57. 3, Arentzen, Tyler, Fchs, 55.31. 4, Wurster, Mike, Bjps, 57.47. 5, Gerling, Spencer, Fchs, 57.71. 6, Rhodes, Dakota, Quakers, 58.48. 7, Brown, Tanner, MCCUT, 58.59. 8, Spencer, Luke, Chargers, 59.30. 9, Gray, Dane, Nphs Cougars, 59.32. 10, Barton, Javan, Chargers, 1:00.19. (B - Final) 11, Niederberger, Joey, WEFL, 59.43. 12, Casey, Conlon, Jeff, 59.89. 13, Allen, Ben, Braves, 1:02.84. 14, Carrithers, Tristen, Braves, 1:02.95. 15, Gardner, Nathan, GCAS, 1:02.97. 16, Cary, Cameron, Fchs, 1:03.02. 17, Lehr, Joe, Nphs Cougars, 1:05.27. 18, Kurek, Adam, WEFL, 1:05.29. 19, Conatser, Jaden, Braves, 1:05.93. 20, Thompson, Andrew, Crawfordsville, 1:08.01.

Boys 100 Yard Breaststroke: 1, Bray, Chandler, Braves, 1:02.72. 2, Howe, Cameron, Bjps, 1:05.33. 3, Rushton, Jared, Fchs, 1:05.53. 4, Sturgess, Lucas, Braves, 1:06.08. 5, Stelts, Ethan, WEFL, 1:07.87. 6, Crowell, Michael, Braves, 1:08.59. 7, Day, Dan, WEFL, 1:09.62. 8, Pawlowski, James, Quakers, 1:11.01. 9, Sakbun, Brandon, Braves, 1:11.56. 10, Freeman, Noah, Jeff, 1:12.30. (B - Final) 11, Bishop, Drew, Fchs, 1:12.76. 12, Switzer, Justin, Chargers, 1:13.80. 13, Secrest, Taylor, GCAS, 1:14.41. 14, Fairfield, Thomas, Crawfordsville, 1:14.71. 15, Ridge, Keith, Crawfordsville, 1:15.28. 16, Patrick, Davis, WEFL, 1:15.50. 17, Chen, Tony, Jeff, 1:16.72. 18, Watson, Brayden, GCAS, 1:16.76. 19, Arnold, Justin, SMT, 1:17.09. 20, Bridge, Luke, Quakers, 1:17.52.

Boys 400 Yard Freestyle Relay: 1, Terre Haute South High School 'A' (Wilhelm, Christian JR, Mitchell, Dalton SO, McCord, Collin SR, Bray, Chandler FR), 3:21.47. 2, Plainfield High School 'A' (Tice, Chris SR, Rhodes, Dakota JR, Pawlowski, James SO, Allen, Nick SR), 3:22.16. 3, Brebeuf Jesuit 'A' (Lamberjack, Ben JR, Ellison, Jeremy SR, Wurster, Mike JR, Howe, Cameron JR), 3:31.09. 4, Westfield High School 'A' (Oleson, Eric JR, Kurek, Adam FR, Kenney, Tab FR, Bledsoe, Nathaniel SO), 3:33.38. 5, Franklin Central High School 'A' (King, George , Flynn, Patrick , Gerling, Spencer , Arentzen, Tyler ), 3:35.83. 6, Jeff 'A' (Casey, Conlon SR, Crampton, Zack FR, Griggs, Jeremy FR, Snedden, Michael SR), 3:37.78. 7, Terre Haute South High School 'B' (Ford, Josh JR, Riley, Jacob FR, Dalina, Ildanne JR, Dowell, Collin SO), 3:39.63. 8, McCutcheon High School 'A' (Duncan, Caleb SO, Brown, Tanner SR, Zamora, Omar SR, Saunders, Micah SR), 3:42.46. 9, Franklin Central High School 'B' (Cary, Cameron , Mark, Jonathan , McElyea, Kyle , Wirey, Matthew ), 3:43.16. 10, Plainfield High School 'B' (States, Christian FR, Bridge, Max FR, Adams, Brayton SO, Mongell, Daniel FR), 3:49.45. 11, Greencastle High School 'A' (Asbell, Alex SR, Mangrum, Brant JR, Ummel, Jason SO, Harms, Isaac JR), 3:52.81. 12, Franklin Central High School 'C' (Bishop, Drew , Dowell, Matthew , Steckbeck, Peter , Ramsey, Rocky ), 4:04.95. 13, Terre Haute South High School 'C' (Allen, Ben SO, Wilson, Jonathon FR, Sakbun, Brandon FR, Biddle, Brent FR), 4:05.71. 14, Westfield High School 'B' (Hansen, Will FR, Patrick, Davis SO, DeNardo, Tommy JR, Lutz, Kory FR), 4:06.70. 15, Jeff 'B' (Trinh, Alan SO, Isabell, Gage FR, Milajl, Brian SR, Wagner, Joe SR), 4:08.24. 16, Greencastle High School 'B' (Kessler, Jacob FR, Johnson, Mitchell SO, Hudson, Bryce SR, Briones, Alex SO), 4:22.23. 17, North Putnam High School 'B' (McPherson, Cameron FR, Rogers, Andy FR, Ballard, Nicolas SO, Brown, Darion FR), 4:36.69. 18, Jeff 'C' (Cox, Tyler FR, Watkins, Michael FR, Annati, Tristen , Watkins, Ben SO), 4:43.55. 19, Crawfordsville Athenians 'A' (Biggs, Noah FR, Biggs, Wyatt SR, Evans, Westin FR, Ridge, Keith SR), 4:48.43. 20, Greencastle High School 'C' (Watson, Brayden SO, Dunbar, Elliott JR, Secrest, Zach SO, Lewis, Levi SO), 5:04.96. --, McCutcheon High School 'B' (Thorp, Josh JR, Easton, Evan SO, Bolduc, Conner SO, Caldwell, Parker ), DQ.

Boys Team Rankings - Final

1, Terre Haute South High School, 799. 2, Franklin Central High School, 509. 3, Westfield High School, 468. 4, Plainfield High School, 341. 5, Greencastle High School, 268. 6, Brebeuf Jesuit, 254. 7, Jeff, 251. 8, McCutcheon High School, 190. 9, North Montgomery High School, 159. 10, North Putnam High School, 127. 11, Crawfordsville Athenians, 100. 12, Southmont, 11.



Respond to this story

Posting a comment requires free registration: