Dahlstrom earns All-State honors; four named honorable mention
AP Class 2A All-State Team
CLASS 2A
DEFENSE
DE -- Josh Bales,Indian Creek, 6-2, 225, Sr.
DE -- Brady Tolle, Cass, 6-1, 222, Sr.
DT -- Chris Green, Speedway, 6-2, 290, Sr.
DT -- Austin Hufford, Tipton, 6-3, 270, Sr.
LB -- Griffen Dahlstrom, North Putnam, 6-3, 215, Sr.
LB -- TyQuan Hammock, Fort Wayne Luers, 6-1, 225, Sr.
LB -- Seth Kindig, Jimtown, 5-7, 175, Sr.
DB -- Tommy Eggleston, Heritage Christian, 6-5, 185, Sr.
DB -- Austin Lowe, Rochester, 6-0, 158, Sr.
DB--Adam Middlesworth, Oak Hill, 6-1, 195, Sr.
DB -- David Minix, Winamac, 5-9, 160, Sr.
P -- Shawn Fogleman, Taylor, 6-0, 155, Sr.
OFFENSE
QB -- Jackson Kirtley, Heritage Christian, 6-2, 180, Jr.
RB -- Ethan Cook, Providence, 6-1, 200, Sr.
RB -- Roderick Smith, Fort Wayne Harding, 6-3, 218, Jr.
RB -- Alic Vanover, Fairfield, 5-10, 205, Sr.
WR -- Austin Coleman, Fort Wayne Harding, 5-9, 165, Sr.
WR -- Morgan Cook, Heritage Christian, 6-3, 210, Sr.
TE -- Drew Schauss, Centerville, 6-4, 195, Sr.
T -- Terry Davisson, Rensselaer, 6-7, 260, Sr.
T -- Sam Poole, Shenandoah, 6-5, 300, Sr.
C -- Geoff Getts, Garrett, 6-0, 235, Jr.
G -- Kitt O'Brien, Cass, 6-7, 318, Sr.
G -- John Roberson, Tri-West, 6-5, 250, Sr.
K -- Mitchell Voss, Wheeler, 6-0, 160, Sr.
HONORABLE MENTION
OFFENSE
QB -- Jake Allen, Tri-West; Drake Barrett, North Judson; Cam Cockerham, Brownstown; Chris Hueni, Bremen; Logan Laswell, Paoli; Jake Leicht, Taylor; Andrew Malott, Winamac; Jordan Martin, Triton Central; Trey Reese, Indian Creek; Josh Ruben, Jimtown; Brody Schoen, Rochester; Michael Smith, North Posey; Jacob Stewart, Centerville; Andrew Stroup, Madison-Grant; Andy Walsh, South Vermillion; Jonny West, Speedway.
RB -- Jaron Avance, Speedway; Drew Cash, South Putnam; Adam Chalfant, Winchester; Derek Chambers, North Knox; Sam Conrad, North Knox; Steven Cornett, Bremen; Ethan Cronk, Seeger; Clay Duarte, Wheeler; Michael Duckworth, Union County; Brent Duncan, Southridge; Jacob Dunnichay, Elwood; Luke Hamm, Shenandoah; Terry Howard, North Judson; Blaze Hurley, Brownstown; Jacob Lauer, South Spencer; Taylor Maxey, Tipton; Austin Olvey, Heritage Christian; Austin Parks, Monrovia; Aireus Phifer, Fort Wayne Luers; Brett Roesner, Southridge; Caleb Ross, Tri-West; Jacob Sapp, North Posey; Qort Schmicker, Winamac; Kevin Secrist, Rochester; Sean Snider, Lawrenceburg; Shane Sparks, Providence; Zach Spurgeon, Jimtown; Brent Weinzapfel, Evansville Mater Dei; Colton Zeck, Cass.
WR -- Matt Bahr, Bremen; Brandon Collins, Indian Creek; Mitch Daily, Northwestern; Ryan Grandstaff, Winamac; Dalton Hiatt, Sullivan; Seth Jacobs, Tipton; Kyle Linville, Speedway; Jared Perkins, Oak Hill; Herman Pollard, Jimtown; Garrett Pritt, Triton Central; Tyler Ricker, North Posey; Eric Sass, Winamac; Zac Tharpe, Indian Creek.
TE -- Michael Breiner, Heritage Christian; Ryan Hessler, Bremen.
OL -- Brody Cooper, Rochester; Dmitri Gholston, Fort Wayne Luers; Zach Grove, Jimtown; Marc Heater, Winamac; Grant Hill, South Vermillion; Chris Hinton, Brownstown; Chandler Hochstedler, North Judson; Stephen Kays, Rochester; Josh Keyt, North Putnam; Matt Kolish, Winamac; Jeff Leiding, Tipton; Adam Masters, South Putnam; Vince Miller, Rochester; Zack Orange, South Spencer; Christian Rector, Heritage Christian; Matt Reinhart, Cass; Stephen Scott, Harding; Cody Sears, Bremen; Mike Shorter, Winamac; Aaron Snoddy, Northwestern; Caleb Tworek, Indian Creek; Colin Warner, Tipton; Mac Webb, South Spencer; Nate Yoder, Fairfield
K -- Alex Butterworth, Heritage Christian; Ryan Carman, Centerville; Casey Good, Rochester; Tony Kebede, Fort Wayne Luers.
DEFENSE
DE -- Matt Dickerson, Evansville Mater Dei; Brock Ford, Northwestern; Steven Glackman, Triton Central; Nick May, Speedway; Kyle Nelson, Rochester; Austin Pirtle, Jimtown; Allen Poole, Fort Wayne Luers; Jonathan Robbins, North Judson.
DT -- Damon Buechler, Southridge; Tyler Dillard, Paoli; Jake Hadley, Monrovia; Steven Krieger, Bremen; Jeff Leiding, Tipton; Jon Malola, Rochester; Blake McFarland, Heritage Christian; Jeremiah Robinson, Triton Central; Matt Stone, Elwood; Ben Stratman, Heritage Christian; Austin Tillman, Fort Wayne Luers; Seth Vondersaar, North Putnam.
LB -- Cody Baker, Paoli; Gene Bradford, Sullivan; Jordan Davis, North Judson; Matthew Hickey, Monrovia; Nathan Jones, Forest Park; Travis Leistner, Southridge; Kevin Moats, Tipton; Ben Mohr, Triton Central; Kyle Moore, Cass; Jared Neff, Indian Creek; Jon Nix, Heritage Christian; Micah Noble, Fairfield; Trevor Ozenbaugh, Elwood; Tyler Penn, Centerville; Matt Peters, Jimtown; Ray Rossi, North Knox; Frank Rynkiewich, North Posey; Mark Shidler, Winamac; Josh Steward, Taylor; Teddy Stucker, Brownstown; Marqueen Suel, Harding; Josh Walter, North Newton; Tucker Webb, Winamac; Chad Zimmerman, North Judson.
DB -- Ryan Bolenbaugh, North Knox; Xavier Carr, Harding; Mike DeSimone, Wheeler; Jeremy Hill, Jimtown; James Houck, Heritage Christian; Michael Hubbard, Speedway; Nolan King, Evansville Mater Dei; James Kraus, North Judson; Logan Laswell, South Vermillion; Nick Magyar, Jimtown; Scott Moore, Seeger; Cody Mumaw, South Vermillion; Brock Sellers, Tri-West; Brock Vail, Fairfield; Casey VanWInkle, Forest Park; Eric Zeltwanger, Bremen.
P -- Ray Arredondo, Winchester; Drake Gadberry, Tri-West; Ashdon Frazier, South Vermillion; David Leeper, Bremen; Ethan Pearson, Knightstown; Quinn Schafer, Fort Wayne Luers.