South Putnam Honor Roll
Central Elementary
Fourth Grading Period
Grade 2
A Honor Roll
Asa Malachi Bewley
Megan R. Bumbgardern
Danae Cline
Lillian Emmerich
Gabriella Noel Faught
Madison Gardner
Dylan Gilley
Kingsley Hardy
Cole James Hatton
Chloe Hauk
Natalie Hayden
Simon Matthew Hillburn
Grant Jackman
Johnathan O'Dell Mitchell
Wyatt Mullin
Audrey Richardson
Brooklyn Grace Ronan
Wyatt Switzer
Morgan Olivia
Taylor
Leyton Wells
A, B Honor Roll
Arabella Siena Benge
Brent Cunningham
Taylor Nichole Dunn
Jada Marie Guthrie
Parker Harris
Madalynn Jones
Ashton Nichols
Chlara Pistelli
Robert Lane Price
Bishop Layton Stallcop
Justice Dow Stockwell
Grade 3
A Honor Roll
Alden Douglas Beadles
Emilee Burris
Keaton L. Chew
Chloe Heet
Caroline Hodge
Stevie Violet Keenan
A, B Honor Roll
Aubree Blaydes
William Edward Boone
Alyssa Brauer
Rycah Brooks
Tyler Carter
Evan Hinkle
Elly Holland
Griffin W. Jones
Lexie Jo Langley
Yasmin Lee Nail
Alexa Newby
Makayla Nicole Nicholis
Hallie Ronan
Christopher Allen Sprinkle
Naomi Kristina Sunderman
Damien Wiegand
Grade 4
A Honor Roll
Brodie C. Carr
Kelsey Lynn Custis
Jackson Dean Hayman
Brock Heavin
Madison A. Newby
Allison M. Stelzner
Ava C. Watson
A, B Honor Roll
Austen J. Branam
Taylor Gates Bridgewaters
Jarred L. Bunch
Chase Dylan Carrington
Peyton Crickmore
Megan Christine Crossman
Elena R. Emmerich
Megan L. Frazier
Julia M. Gabbard
Nathan Allen Gilliland
Caleb I. Heet
Anna M. Helton
Kaley M. Hodge
Courtney E. Huff
Brayton Jobe
Joshua James Marco
Jacob C. Mullins
Haylee Marie Romalia
Sadey J. Snellenberger
Jade Marie Speth
Riley C. Stockton
Izabella Summerlot
Elijah P. Sumpter
Luke Michael Switzer
Hanna Teipen
Lucas Dane Williams
Cayden Malachi Witt
Grade 5
A Honor Roll
Jacob Beadles
Bayll Clampitt
Katelyn Marie Collier
Kendal Renee Hamilton
Catherine Hodge
Sarah Jones
Savanna Paige Junkin
William Lorimer
Ava Katherine Maginity
Katie Newtown
Chloe Pistelli
Avery H. Stockwell
Lilly K. Vittetow
Lillian E. Wiegand
A, B Honor Roll
Madison L. Aker
Amelia Elizabeth Bewley
Averie Blaydes
Elijah Matthew Collins
Brooklyn Alexandria Featherston
Samuel Ross Hayden
Zachary M. Lewis
Joseph Lee Mitchell
Parker J. Pelfrey
Eli L. Smith
Trevor L. Vanihel
Haylee E. Wood
Second Semester
Grade 2
A Honor Roll
Asa Malachi Bewley
Megan R. Bumgardner
Danae Cline
Lillian Emmerich
Gabriella Noel Faught
Madison Gardner
Dylan Gilley
Kingsley Hardy
Cole James Hatton
Chloe Hauk
Natalie Hayden
Grant Jackman
Johnathan O'Dell Mitchell
Wyatt Mullin
Chlara Pistelli
Audrey Richardson
Brooklyn Grace Ronan
Wyatt Switzer
Morgan Olivia Taylor
Leyton Wells
A, B Honor Roll
Arabella Siena Benge
Morgan Clark
Brent Cunningham
Taylor Nicole Dunn
Nevaeh Ellis
Jada Marie Guthrie
Parker Harris
Simon Matthew Hilburn
Madalynn Jones
Ashton Nichols
Robert Lane Price
Isabelle Sprinkle
Bishop Layton Sallcop
Justice Down Stockweel
Samuel McKinley Williams
Grade 3
A Honor Roll
Aiden Douglas Beadles
Emilee Burris
Keaton L. Chew
Chloe Heet
Evan Hinkle
Caroline Hodge
Griffin W. Jones
Stevie Violet Keenan
Yasmin Lee Nail
A, B Honor Roll
Aubree Blaydes
William Edward Boone
Alyssa Brauer
Tyler Carter
Addison Gabbard
Isayah Daniel Hardwick
Elly Holland
Lexie Jo Langley
Alexa Newby
Makayla Nichole Nicholls
Hailie Ronan
Christopher Allen Sprinkle
Naomi Kristina Sunderman
Damien Wiegand
Dalen Keith Williams
Austin R. Young
Grade 4
A Honor Roll
Austen J. Branam
Chase Dylan Carrington
Brodie C. Carr
Kelsey Lynn Custis
Elena R. Emmerich
Jackson Dean Hayman
Brock Heavin
Jacob C. Mullins
Madison A Newby
Allison M. Steizner
Riley C. Stockton
Ava C. Watson
A, B Honor Roll
Taylor Gates Bridgewaters
Jarred L. Bunch
Peyton Crickmore
Megan Christine Crossman
Megan L. Frazier
Julia M. Gabbard
Nathan Allen Gilliland
Caleb I. Heet
Anna M. Helton
Kaley M. Hodge
Courtney E. Huff
Braylon Jobe
Joshua James Marco
Chloe Lynn Miller
Haylee Marie Romalia
Sadey J. Snellenberger
Jade Marie Speth
Elijah P. Sumpter
Luke Michael Switzer
Hanna Teipen
Josie M. Teilen
Lucas Dane Williams
Cayden Malachi Witt
Grade 5
A Honor Roll
Madison L. Aker
Jacob Beadles
Bayli Clmapitt
Katelyn Marie Collier
Catherine Hodge
Sarah Jones
Savanna Paige Junkin
William Lorimer
Ava Katherine Maginity
Katie Newtown
Chloe Pistelli
Avery H. Stockwell
Lilly K. Vittetow
Lillian E. Wiegand
A, B Honor Roll
Amelia Elizabeth Bewley
Averie Blaydes
Tyler W. Carey
Elijah Matthew Collins
Felicite Nikole Draper
Brooklyn Alexandria Featherston
Kendal Renee Hamilton
Samuel Ross Hayden
Zachary M. Lewis
Joseph Lee Mitchell
Parker J. Pelfrey
Eli L. Smith
Trevor L. Venihel
Haylee E. Wood
Fillmore Elementary
Fourth Grading Period
Grade 2
A Honor Roll
Connor Arnold
Lydia Burkart
Dominic Cannon
Noah Couch
Faith Wiggins
A,B Honor Roll
Ariel Dooley
Clyde Gates |
Nathan Hayes
Josiah Kortz |
Emily Mudrack
Avery Stone |
Grade 3
A Honor Roll
Sydnee Boswell
Nathan Deakins
Peyton Freeman
A, B Honor Roll
Vienna Burkart
Elijah Chandler
Taryn Collins
Kolby Harcourt
Jaicee Jackson
Zoey Nees
Wyatt Stogsdill
Sullivan Taylor
Jordan Troutman
Grade 4
A Honor Roll
Kylie Arnold
Megan Arnold
Daniel Bunton
Ryan Deaton
Kayla Heagy
A, B Honor Roll
Allison Bastin
Cameron Cafouras |
Caidon Cash
Gavin Eyster |
Emma Gorsline
Ethan Harcourt
Lincoln Hochstetler
Jaden O'Neal
Logan Starks
Jenna VanRensselaer
Grade 5
A Honor Roll
John David Cash
Siddalee Cox
A, B Honor Roll
Boston Clark
Matthew Goodpaster
Sabrina Leonard
Brett VanRensselaer
Jayden Vensko
Second Semester
Grade 2
A Honor Roll
Conner Arnold
Lydia Burkart
Dominic Cannon
Noah Couch
Ariel Dooley
Faith Wiggins
A, B Honor Roll
Clyde Gates
Nathan Hayes
Luke Hutcheson
Josiah Kortz
Emily Mudrack
Avery Stone
Alivia Sult |
Grade 3
A Honor Roll
Sydnee Boswell
Nathan Deakins
Peyton Freeman
Jaicee Jackson
Zoey Nees
Jordan Troutman
A, B Honor Roll
Vienna Burkart
Elijah Chandle
Taryn Collins
Addison Grable
Kolby Harcourt
Wyatt Stogsdill
Sullivan Taylor
Grade 4
A Honor Roll
Kylie Arnold
Megan Arnold
Daniel Bunton
Kayla Heagy
A, B Honor Roll
Allison Bastin
Jack Boyle
Cameron Cafouras
Caidon Cash
Ryan Deaton
Gavin Eyster
Emma Gorsline
Ethan Harcourt
Lincoln Hochstetler
Jaden O'Neal
Logan Starks
Grade 5
A, B Honor Roll
John David Cash
Boston Clark
Brinlee Clark
Siddalee Cox
Elijah Gibson
Matthew Goodpaster
Sabrina Leonard
Brett VanRensselaer
Jayden Vensko
South Putnam Middle School
Fourth Nine Weeks
Grade 6
A Honor Roll
Braden Darius Bottorff
Grace E Burdge
Nathan R Clearwaters
Brionna E Egold
Elliot A Hinkle
Bree Ainsley Mahoney- Sutherland
Ayanna Nees
Brooke T Robertson
Evan James Steffy
A, B Honor Roll
Phillip N Arnold
Kayleigh M Bond
Madison K Brauer
Tawney J Buchanan
Macie M Bumgardner
Brach Landen Carrington
Logan Kole Carrington
Kensley Rose Cash
Landon M Clark
Catherine Louise Crossman
Mitchell A Crum
Kyle D Cunningham
Brayden A Grable
Morgan Jade Hall
Lee Charles Haywood
Eva M Hubbard
Allison Lea Jacobs
Samantha J Jones
Gabriel Quentin Langley
Kennedy E Langley
Xavier Gannon Langley
Justin A Latham
Michael James LeBlanc
Allyssa B Menke
Brady E Robinson
Marcus T Robinson
Kortnee A Starks
Deborah Alexis Steffy
Drew Marie Steffy
Levi Taylor
Brent A Wiggins
Bryce A Wiggins
Grade 7
A Honor Roll
Elizabeth Dugan
Robert A Fisher
Aerika Suzanne Flowers
Kaylee N Gilliland
Levi Girton
Gabrielle Cape Hamilton
Joeli Lake Hamilton
Emma Daci Hendrickson
Jaxon Hodge
Victoria N Huff
Ross Jester
Taylor Paige Montgomery
Tanner Patrick Pistelli
William Rylee Sprinkle
Michael J Stewart
Abigail Teipen
Sean Patrick Todd
A, B Honor Roll
Alex Andrea Bratcher
Alexis Brickert
Thomas Brickert
Lance Jordan Bush
Devin Robert Cashion
Morgan Dixon
Karl Egold
Grayce Elisabeth Garner
Austin Michael Haines
Noah Tylar Hatton
Leighla Hazlett
Aubrey B Hill
Chelsea Kay Hodge
Jack Lucas Knight
Emily S Langley
Demetrius Leo
Mary Kate McCammack
Makayla Ashley Metzler
Hallie Ray Miller
Colby Phillips
Brandon J Rector
Brianna Jo Robinson
Steven Jacob Schnepp
Andrew Logan Spach
Luke Wade Steedman
Alexis L Vanihel
Nicklaus Warren
Keira Wells
Gavin J Whittaker
Trenton Wilson
Jackson Cooper Wood
Hailee M Young
Grade 8
A Honor Roll
Whitney L Boswell
Drew B Bratcher
Andrew David Carr
Grace Carr
Emma G Cash
Helen R Eaglin
Wyatt J Ellis
Garrett Heavin
Allison G Hochstetler
Kaylee A Hubbard
Jaylen Elizabeth Hughbanks
Sydney Jackman
Aidan Brice LeBlanc
Christina K Marcum
Olivia J Puente-Benton
Ariana Nicole Warf
Lane Jackson Watson
Samara Lynn Young
A, B Honor Roll
Austin D Arnold
Zachary S Berg
Caitlin Josephine Capps
MacKenzie A Clark
Carl Elmore
Joseph Trey Farmer
Alexander James Faudree
Colton Grundlock
Garrett Dustin Hamilton
Chandler Lee Hayden
Eric W Hinkle
Jonathon Hodge
Trenton Langley
Zoie Lawson
Trey Jackson Long
David Lorimer
Kedric David Nees
Audrey J Neudeck
Allen David Plunkett
Dalton Louis Scott
Jenna Rose Shaw
Kailey Sumpter
Alexis Jade Terrell
Nicholis Alan Lee Theis
Ty S VanSickle
Eliana Marie Voorhees
Makenna J Wells
Ryan V Williams
Austin Matthew Wilson
Kylie M Wyatt
Second Semester
Grade 6
A Honor Roll
Nathan R Clearwaters
Brionna E Egold
Bree Ainsley Mahoney- Sutherland
Ayanna Nees
Evan James Steffy
A, B Honor Roll
Phillip N Arnold
Kayleigh M Bond
Braden Darius Bottorff
Madison K Brauer
Lyndon J Briones
Tawney J Buchanan
Macie M Bumgardner
Grace E Burdge
Brach Landen Carrington
Logan Kole Carrington
Kensley Rose Cash
James H Clark
Landon M Clark
Catherine Louise Crossman
Mitchell A Crum
Kyle D Cunningham
Adam Douglas Dickison
Brayden A Grable
Morgan Jade Hall
Lee Charles Haywood
Elliot A Hinkle
Eva M Hubbard
Devin J Huff
Allison Lea Jacobs
Samantha J Jones
Gabriel Quentin Langley
Kennedy E Langley
Xavier Gannon Langley
Michael James LeBlanc
Allyssa B Menke
Dartagnan T Neudeck
Brooke T Robertson
Brady E Robinson
Marcus T Robinson
Kortnee A Starks
Deborah Alexis Steffy
Drew Marie Steffy
William Hayden Switzer
Levi Taylor
Brent A Wiggins
Bryce A Wiggins
Ryan Dean Williams
Grade 7
A Honor Roll
Garrison Samuel Bock
Alex Andrea Bratcher
Alexis Brickert
Devin Robert Cashion
Morgan Dixon
Karl Egold
Robert A Fisher
Grayce Elisabeth Garner
Austin Michael Haines
Leighla Hazlett
Shaye Jeane Henry
Aubrey B Hill
Chelsea Kay Hodge
Jack Lucas Knight
Demetrius Leo
Mary Kate McCammack
Makayla A. Metzler
Hallie Ray Miller
Brandon J Rector
Brianna Jo Robinson
Steven Jacob Schnepp
Andrew Logan Spach
William Rylee Sprinkle
Luke Wade Steedman
Alexis L Vanihel
Nicklaus Warren
Keira Wells
Gavin J Whittaker
Trenton Wilson
Jackson Cooper Wood
Hailee M Young
Grade 8
A Honor Roll
Drew B Bratcher
Grace Carr
Emma G Cash
MacKenzie A Clark
Helen R Eaglin
Wyatt J Ellis
Garrett Heavin
Kaylee A Hubbard
Sydney Jackman
Aidan Brice LeBlanc
Christina K Marcum
Ariana Nicole Warf
Samara Lynn Young
A, B Honor Roll
Sierra D Alleyn
Zachary S Berg
Whitney L Boswell
Caitlin Josephine Capps
Andrew David Carr
Carl Elmore
Joseph Trey Farmer
Austin Tyler Gibson
Garrett Dustin Hamilton
Chandler Lee Hayden
Eric W Hinkle
Allison G Hochstetler
Jaylen Elizabeth Hughbanks
Trenton Langley
Zoie Lawson
Trey Jackson Long
David Lorimer
Kedric David Nees
Audrey J Neudeck
Kaylee Ann Noel
Allen David Plunkett
Olivia J Puente-Benton
Dalton Louis Scott
Nicholis Alan Lee Theis
Eliana Marie Voorhees
Lane Jackson Watson
Ryan V Williams
Austin Matthew Wilson
Kylie M Wyatt
South Putnam High School
Fourth Grading Period
Grade 9
A Honor Roll
Miranda Rachelle Bieghler
Addison Blaydes
Rachel L Carter
Alexandria R Fanning
Rachel E Jones
Sierra Thera Mason
Savannah P McIntosh
A, B Honor Roll
Trey Brooke Burton
Chasidy Renee Cinnamon
Blake E Clearwaters
Cassidy R Costin
Michael Brent Crossman
Noah Oliver Emmerich
Julie Garcia
Danton A Glover
Jessica R Halcomb
Porter A High
Madeline McHugh
Autumn J Miller
Sierra D Myers
Ryan P Neumann
Justin Lee Oldham
Israel Polster
Jared Shane Seidler
Grace Sollman
Kelsey Wilson
Hayley Anna Young
Christian I Zeffel
Megan Lee Zeiner
Grade 10
A Honor Roll
William Shane Boyce
Lois Jean Cheatham
Dustin R DiRocco
Alicia Caroline Haywood
Kieffer D Vittetow
A, B Honor Roll
Madison Adams
Alexis Danielle Arieon
Deanna Danielle Bishop
Maegan E Blue
Jonathan K Britton
Allison M Bunton
Adrianna C Clifford
Jadon Cress
Jarrett Scott Curran
Sarah Beth Danner
Mandy L Davis
Kain D Dinkel
Dalton L Freyn
Justin Hindman
Tiffany Joy Kendall
Nashoba Blayne Lackey
Austin Lee Majors
Jacob D Maynard
Sabrina Eileen Phillips
Katlyn M Rector
Jonah Sanders
Caitlin N Schilling
Christopher R Shafer
Kyle Edward Lee Shaffer
Johnathan C Thibodeau
Meredith Ellen Trump
Logan Vandermark
Cassidy Vik
Terra Renee York
Shawn Lee Zdrojewski
Grade 11
A Honor Roll
Megan E Arnold
Emily L Baugh
Katie Jo Beasley
Chloe N Carter
McKenna G Jones
Adam J Maynard
Ashley L Owens
A, B Honor Roll
Blaze A Bottorff
Elizabeth Theresa Bunton
Alexis Dawn Burk
Lucas M Callahan
Brandon Tyler Gierke
Katherine A Hansel
Katie L Hewitt
Morgan N Johnson
Trevor Elliott Long
Grady McHugh
Jessica May Modglin
Makenzi Lyn Myers
Jesse M Owen
Maddison S Plunkett
Raven Xavier Pulis
Megan Rogers
Abigail Katelyn Stayte
Joshua L Stewart
Grade 12
A Honor Roll
Allacyn R Arnold
Olivia E Arnold
Deborah Leann Cheatham
Ariel BreAnn Higgins
Jessica A Jones
Cora Anne Neudeck
Tyler L Vandermark
Robyn Walz
Phillip Andrew Williams
A, B Honor Roll
Savannah Rachelle Adams
Benjamin Tyler Albright
Bradley Taylor Ballard
Jacob Dalton Berg
Collin L Berry
Dallas H Bond
Nicholas Chambers
Tyler P Cress
Emily M Dobson
Dakota Walker Evans
Hunter L Fields
Brandon J Hawkins
Hannah S Jones
Katelyn Michelle Lady
Kaylee J Lone
Braxston Lucas
Chloe Ann Maginity
Constance Marie Markland
Christopher Lee Migliano
Angelica Carolyn Nield
Jessica Owens
Michaela Scales
Carlee Rene Schlatter
Katherine Lynn Shaw
Gaven Richard Shrout
Clayton Spencer
Dustin Lee Stevenson
Noah Ryan Taylor
Bobby Welch
Shelby Katelyn Wells
Zane L Yon
Second Semester
Grade 9
A Honor Roll
Addison Blaydes
Rachel L Carter
Noah Oliver Emmerich
Alexandria R Fanning
Rachel E Jones
Sierra Thera Mason
Madeline McHugh
Savannah P McIntosh
A, B Honor Roll
Miranda Rachelle Bieghler
Trey Brooke Burton
Chasidy Renee Cinnamon
Blake E Clearwaters
Cassidy R Costin
Michael Brent Crossman
Julie Garcia
Danton A Glover
Tyler D Hicks
Autumn J Miller
Ryan P Neumann
Israel Polster
Hayley Anna Young
Christian I Zeffel
Megan Lee Zeiner
Grade 10
A Honor Roll
Deanna Danielle Bishop
William Shane Boyce
Lois Jean Cheatham
Sarah Beth Danner
Dustin R DiRocco
Alicia Caroline Haywood
Kieffer D Vittetow
A, B Honor Roll
Madison Adams
Alexis Danielle Arieon
Allison M Bunton
Adrianna C Clifford
Jadon Cress
Jarrett Scott Curran
Mandy L Davis
Kain D Dinkel
Dalton L Freyn
Tiffany Joy Kendall
Nashoba Blayne Lackey
Jacob D Maynard
Sabrina Eileen Phillips
Katlyn M Rector
Jonah Sanders
Caitlin N Schilling
Kyle Edward Lee Shaffer
Johnathan C Thibodeau
Meredith Ellen Trump
Logan Vandermark
Cassidy Vik
Kristine E Wood
Shawn Lee Zdrojewski
Grade 11
A Honor Roll
Megan E Arnold
Emily L Baugh
Chloe N Carter
McKenna G Jones
Adam J Maynard
Ashley L Owens
A, B Honor Roll
Katie Jo Beasley
Blaze A Bottorff
Brandon Tyler Gierke
Katherine A Hansel
Katie L Hewitt
Morgan N Johnson
Trevor Elliott Long
Andrew Jacob Lorimer
Grady McHugh
Jessica May Modglin
Makenzi Lyn Myers
Maddison S Plunkett
Raven Xavier Pulis
Megan Rogers
Abigail Katelyn Stayte
Joshua L Stewart
Taylor Ann VanSickle
Grade 12
A Honor Roll
Allacyn R Arnold
Deborah Leann Cheatham
Ariel BreAnn Higgins
Jessica A Jones
Cora Anne Neudeck
Gaven Richard Shrout
Tyler L Vandermark
A, B Honor Roll
Jacob Dalton Berg
Collin L Berry
Dallas H Bond
Colton Levi Bunten
Nicholas Chambers
Lucas B Cullison
Timothy Scott Duggan
Dakota Walker Evans
Hunter L Fields
Brandon J Hawkins
Hannah S Jones
Katelyn Michelle Lady
Kaylee J Lone
Braxston Lucas
Chloe Ann Maginity
Constance Marie Markland
Christopher Lee Migliano
Angelica Carolyn Nield
Jessica Owens
Michaela Scales
Carlee Rene Schlatter
Katherine Lynn Shaw
Dustin Lee Stevenson
Noah Ryan Taylor
Robyn Walz
Bobby Welch
Shelby Katelyn Wells
Phillip Andrew Williams